"ПНУ-Івано-Франківськ" - переможець турніру пам'яті Михайла Цапа

Протягом двох днів у спортзалі Пркарпатського національного університету ім. В. Стефаника п'ять жіночих команд змагались у турнірі пам'яті першого президента ВК "Університет" Михайла Івановича Цапа.


За підсумком дводенних баталій найкращими стали волейболістки ВК "ПНУ-Івано-Франківськ". Підопічні Ірини Цап пройшли турнірну дистанцію без поразок і вибороли почесний трофей. Срібні нагороди вибороли студенти ЧНУ ім. Федьковича, а команда "Львів'янка-ЛДУФК" замкнула призову трійку змагань.

Також організаторами було визначено найкращих гравців у складах призерів турніру. Так, найкращою у складі "ПНУ-Івано-Франківська" визнали Оксану Слободян.

Підсумкове становище команд І турніру пам'яті М, І. Цапа:
1. ВК "ПНУ-Івано-Франківськ" Ів.-Франківськ (кращий гравець - Оксана Слободян);
2. "ЧНУ" Чернівці (кращий гравець - Анастасія Юрку);
3. "Львів'янка-ЛДУФК" Львів (кращий гравець - Наталія Ганчар);

4. "Роздільчанка" Новий Розділ;
5. "ДДПУ" Дрогобич.

Довідка
Цап Михайло Іванович народився 8 січня 1949 року в селі Залужжя Рогатинського району Івано-Франківської області. У 1965 році закінчив Рогатинську середню школу №1. Ще зі школи почав професійно займався футболом. З 1972 до 1976 року навчався в Івано-Франківському педагогічному інституті імені Василя Стефаника, а з 1978 до 1980 року – у Тернопільському педагогічному інституті ім. Я. Галана.

Свою трудову діяльність розпочав у 1972 році у Прикарпатському національному університеті. За період роботи, крім викладання лекційних та практичних занять, був тренером збірних команд з гандболу (чоловіки та жінки), футболу, волейболу. Працюючи на посаді заступника декана зі спортивно-масової роботи педагогічного факультету Прикарпатського інституту імені Василя Стефаника, був ініціатором відкриття нової спеціальності "Педагогіка з фізичним вихованням" та створення факультету фізичного виховання і спорту. З 1997 року працював на посаді доцента кафедри спортивних спеціалізацій, сьогодні кафедри спортивно-педагогічних дисциплін.

У 1993 році заснував волейбольний клуб "Університет" та став його президентом, жіноча команда якого ось уже понад 20 років захищає честь університету на чемпіонатах України. Команда "Університет" в 1994 р. посіла І місце серед колективів фізичної культури України та вийшла у Першу лігу, а в 1998 році – здобула право грати у Вищій лізі, ставши переможцем у змаганнях серед команд І ліги України. У 1999 році команда ввійшла до Суперліги.

З 1999 року жіноча волейбольна команда Прикарпатського університету неодноразово ставала бронзовим призером Кубка України (1999, 2001, 2010) та Чемпіонату України (2004, 2010), срібним призером Всеукраїнських Універсіад (1999, 2000), чемпіоном України серед команд Першої ліги (2006) та володарем Кубка міста Івано-Франківська (2010), незмінний чемпіон Івано-Франківської області та Кубка міста.

1 вересня 2018-го року перестало битися серце відомого прикарпатського тренера. Похований у с. Залужжя (Рогатинський р-н).
"ПНУ-Івано-Франківськ" - переможець турніру пам'яті Михайла Цапа "ПНУ-Івано-Франківськ" - переможець турніру пам'яті Михайла Цапа Reviewed by Andriy Moklyak on 16.4.19 Rating: 5
На платформі Blogger.