Підсумки волейбольного року на Прикарпатті

Згадуємо найвагоміші здобутки та найпам'ятніші події з волейбольного життя Прикарпаття у 2019-му році.


Волейбол міжнародного рівня знову в Івано-Франківську


Міжнародний турнір "Волейбольний IF", що пройшов у лютому, зібрав під своїми знаменами чотири студенстькі команди з України ("Універсал" і "КФВ") та Великобританії ( "London BUCS" і "Oxford Vollox"), а глядачі мали можливість знову насолодитись міжнародними баталіями на майданчику Манежу КФВ.

"Золотий" "Прибилів"


Безсумнівно, головним досягненням року прикарпатського волейболу стало чемпіонське звання спортивного клубу "Прибилів" у Першій лізі, а двоє гравців клубу Ігор Поліщук та Юрій Калинський увішли до символічної збірної сезону. Тож вже восени, після десятирічної перерви, Прикарпаття знову було представлене у Вищій лізі чемпіонату України (останнім був франківський "Факел-НТУНГ" у сезоні 2008/2009). У "вищці" команда Костянтина Лисейка наробила добрячого галасу, не зазнавши жодної поразки у першій частині сезону, а Новий Рік зустріла у статусі лідера чемпіонату.

Бронзові нагороди "КФВ-ДЮСШ №2"


Франківська "КФВ-ДЮСШ №2" минулого року дебютувала у змаганнях серед дорослих команд. І вже в прем'єрному сезоні юні волейболістки зуміли вибороли бронзові нагороди, подолавши груповий етап без жодної поразки, а у фінальному турнірі пропустили вперед лише потужні київську "Легенду" та дніпровську "Аланту".

Надія Кодола: повернення до Франції і ЧЄ-2019


Досвідчена Надія Кодола влітку змінила клуб, перебравшись з румунського "Бухаресту" до табору французьких "Канн". Також 31-річна нападниця у статусі капітана збірної України взяла участь у чемпіонаті Європи-2019, де "синьо-жовті" не зуміли подолати груповий етап змагань.

Міжнародний дебют "Будівельника"


В середині вересня ветеранський клуб "Будівельник" дебютував на міжнародній арені, взявши участь у клубному чемпіонаті світу серед гравців вікової категорії 50+. Дебют для франківського клубу видався вдалим - команда фінішувала на третій сходинці, а загалом в турнірі взяли участь більше десяти команди з усієї Європи.

Михайло Мельник обраний віце-президентом EEVZA 


Наприкінці вересня минулого року у столиці Франції Парижі відбулась Генеральна асамблея XL CEV, де зібрались представники 50 національних федерацій, під час якої пройшло засідання Східно-Європейської конфедерації волейболу (EEVZA). За його підсумками голову Федерації волейболу України Михайла Григоровича МЕЛЬНИКА було обрано віце-президентом EEVZA! Очевидно, що це є найкращим свідченням вірності політики національної федерації стосовно підвищення авторитету вітчизняного волейболу у світовому середовищі.

"ПНУ-Івано-Франківськ" повернувся на всеукраїнську арену


Після річної паузи на всеукраїнську арену повернувся фіналіст Вищої ліги-2018 і багаторазовий чемпіон області серед жіночих команд ВК "ПНУ-Івано-Франківськ", що поповнив ряди клубів Першої ліги. Наразі в активі команди Ірини Цап дві перемоги у двох зіграних зустрічах.

Двадцятий ювілей "Будівельника"


Запам'ятався 2019-й і однією ювілейною датою - ветеранський волейбольний клуб "Будівельник" відзначив двадцяту (!) річницю з дня заснування. За цей час "Будівельник" об'єднав більше півсотні любителів волейболу і став одним з флагманів ветеранського спорту на Прикарпатті.
Підсумки волейбольного року на Прикарпатті Підсумки волейбольного року на Прикарпатті Reviewed by Andriy Moklyak on 2.1.20 Rating: 5
На платформі Blogger.